Panteři porazili lídra, Ústí přemohli v prodloužení

Áčko Goldea Panthers Otrokovice vyhrálo i třetí domácí zápas sezony. V duelu týmů ze špičky první ligy zdolali Ústí nad Labem 4:3 v prodloužení a bodově se na lídra soutěže dotáhli.

1. Liga, 5. kolo, čt 28.9.2023, SH Štěrkoviště Otrokovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
Florbal Ústí
4:3
0:0, 1:0, 2:3

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - Florbal Ústí 4:3p

branky: 34. Josef Štourač, 46. Tomáš Sovják, 50. Vlastimil Červenka, 65. Ladislav Gál - 44. Pavel Vítek, 55. Jakub Fuchsig, 57. Vojtěch Esterka; rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 4:4; využití: 3:1; diváků: 216; zásahy brankářů: Adam Kohút 15 - Dominik Hrabě 25; po třetinách: 0:0, 1:0, 2:3, 1:0

Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kopecký, Kubíček, Kelemen, Javořík - Červenka, Gál, Vykopal, Ležatka M., Ležatka D., Štourač J., Brázdil, Procházka, Šeďa, Kokeš, Hrtús, Štourač A.
Florbal Ústí: Hrabě, Pražák - Dobosz, Tauber, Esterka, Pavelka, Friedl, Fuchsig J. - Fuchsig M., Vítek, Sattler, Kolstrunk, Štredl, Kužel, Krupica, Zeman, Novák

Ve svátečním zápase se na první gól čekalo až do času 33:49, kdy se trefil po tlaku druhé formace její vedoucí Josef Štourač. Vedení vydrželo deset minut, na naši stranu ho pak strhnul po samostatné akci Sovják ránou nad rameno brankáře. V 50. minutě se prosadil z přesilovky Červenka střelou k tyči a poprvé jsme odskočili na rozdíl dvou gólů.

Vzápětí skončil předčasně zápas pro obránce Petra Kopeckého, který si ve skrumáži bolestivě poranil koleno. Severočeši, kteří přijeli bez svého lídra produktivity Martina Hrona, se pak do utkání vrátili a dvěma góly v rozmezí dvou minut si vynutili prodloužení. V něm jsme už byli výrazně lepší, z aktivity jsme vytěžili početní výhodu, ve které po nezištné nahrávce Sovjáka uklidil míček do odkryté brány kapitán Gál.

Další zápase odehrajeme v neděli v hale dvanácté Plzně.